Wiadomości

Był poszukiwany listem gończym, kierował po narkotykach i dodatkowo ukrył je w pudełku po kinder niespodziance

Data publikacji 24.02.2022

Policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu. Podczas kontroli mundurowi zauważyli, że kierowca podejrzanie się zachowuje. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał jeszcze przy sobie kilka porcji, które ukryte były w plastikowym opakowaniu po kinder niespodziance. Kierujący volkswagenem ponadto był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara m.in. do 3 lat więzienia.

Policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzania dokumentów mundurowi zauważyli, że kierowca dość dziwnie się zachowywał i wykonywał nerwowe ruchy. Wszystko wskazywało na to, że kierowca może być pod wpływem narkotyków.

Pierwsze, wstępne badanie narkotestem wykazało, że 33-latek kierował autem pod wpływem amfetaminy. Policjanci podczas sprawdzania mężczyzny znaleźli w jego kurtce amfetaminę. Substancje psychotropowe ich właściciel ukrył w plastikowych pudełkach po kinder niespodziance. Ponadto informacje z policyjnego systemu wykazały, że 33-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Tczewie za przestępstwa przeciwko rodzinie.

Mężczyzna natychmiast trafił do zakładu karnego. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków i kierowanie samochodem pod ich wpływem. Za te przestępstwa grozi mu kilka lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony