Wiadomości

3 miesiące aresztu za liczne kradzieże i włamania.

Data publikacji 24.02.2022

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 29-latka, który okradł prywatną posesję oraz jest podejrzewany o liczne kradzieże i włamania do samochodów. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów. Łączna wartość strat spowodowana w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego przez mundurowych sprawcy, wyniosła ponad 50 tys. zł. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.

Od pewnego czasu policjanci ze Starogardu Gdańskiego zaczęli otrzymywać zgłoszenia o włamaniach do samochodów, okradaniu posesji oraz kradzieżach pojazdów. Ginęły między innymi elementy metalowe, urządzenia elektryczne, elektronarzędzia, metalowe części ogrodzenia posesji oraz przewody instalacji elektrycznych. Ze szczegółowej analizy tych zgłoszeń wynikało, że odnotowane w ostatnim czasie przestępstwa mogły być popełnione przez tę samą osobę. Między innymi zabezpieczone przez śledczych dowody, praca operacyjna kryminalnych, ustalenia dzielnicowych oraz kontrole lombardów  i punktów skupu złomu pozwoliły na ustalenie personaliów podejrzanego. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie w tej sprawie 9 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Wstępne straty spowodowane jego działalnością oszacowane zostały na kwotę ponad 50 tys. zł.

Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za popełnianie podobnych przestępstw. Został wówczas objęty dozorem policyjnym. Teraz policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego 26-latka tymczasowego aresztu.  Zgodnie z wczorajszym postanowieniem sądu, sprawca trafił teraz na najbliższe 3 miesiące do placówki penitencjarnej, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje Temidy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

  • policjant otwiera drzwi do celi
Powrót na górę strony