Wiadomości

Włamał się do warsztatu samochodowego, nie uniknie kary.

Data publikacji 22.02.2022

Dzięki pracy kryminalnych z Wrzeszcza odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni włamywacz. Sprawca włamał się do warsztatu samochodowego, skąd ukradł komputer diagnostyczny oraz różnego rodzaju narzędzia. Poszkodowany straty wycenił na ponad 26 tys. zł. Policjanci odzyskali ukradziony komputer, a gdańszczanin za popełnione przestępstwo usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

12 lutego 2022 roku policjanci z Wrzeszcza zostali poinformowani o włamaniu do warsztatu samochodowego i kradzieży z jego wnętrza komputera diagnostycznego oraz dwóch pistoletów udarowych i łomu. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 26 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wrzeszcza, którzy sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem i zabezpieczyli monitoring, który starannie przeanalizowali. Wynikiem ich pracy było ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa, którym okazał się 42-letni mieszkaniec Gdańska. Wczoraj rano kryminalni zatrzymali podejrzanego w mieszkaniu na terenie Śródmieścia. W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali skradziony z warsztatu komputer diagnostyczny, który sprawca spieniężył w jednym z lombardów.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem do warsztatu samochodowego.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony