Wiadomości

Zarzuty i wniosek o areszt tymczasowy dla sprawców za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 18.02.2022

Kryminalni z Sopotu w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali na terenie Gdańska dwóch 41-latków i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Wczoraj prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty posiadania blisko 1000 porcji marihuany i ponad 80 porcji amfetaminy oraz zawnioskował do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Na dziś zaplanowane jest posiedzenie aresztowe w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

16 lutego br. kryminalni z Sopotu w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali w mieszkaniu na terenie Gdańska dwóch 41-latków podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli też m.in. trzy pojemniki z zawartością marihuany, pudełko z amfetaminą, wagę oraz zgrzewarkę. Zabezpieczone substancje trafiły do dalszych badań fizyko-chemicznych, a dwaj 41-letni mieszkańcy Gdańska zostali doprowadzeni do sopockiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Zgromadzone w sprawie dowody policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku. Wczoraj do prokuratury doprowadzeni zostali też dwaj 41-latkowie, którym prokurator ogłosił zarzut posiadania wspólnie i w porozumieniu znacznej ilości narkotyków w postaci blisko 1000 porcji suszu konopi oraz ponad 80 porcji amfetaminy. Prokurator przesłuchał podejrzanych, a następnie zawnioskował do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Na dziś zaplanowano posiedzenie aresztowe.

Sprawa jest rozwojowa. Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków ta kara może wynieść nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony