Wiadomości

Próba wyłudzenia certyfikatu szczepień

Data publikacji 17.02.2022

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 31-latka, który próbował przekupić pielęgniarkę wykonującą zabieg szczepienia i wyłudzić certyfikat szczepień. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Teraz 31-latkowi grozi pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat

Wczoraj do gdyńskich funkcjonariuszy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że jeden z pacjentów, który przyszedł do punktu szczepień, w jakim kobieta pracuje, próbował ją przekupić. Mężczyzna przeszedł całą procedurę przedszczepienną, usiadł na miejscu wykonywania zabiegu i bez słowa na przyległym stoliku umieścił pieniądze wraz z wiadomością, że nie chce się szczepić. Kobieta odmówiła rejestracji fałszywego zabiegu. Rejestracja szczepienia w systemie byłaby tożsama z wystawieniem 31-latkowi certyfikatu szczepień.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Gdyni szybko ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, a następnie go zatrzymali.

Wczoraj prokuratura zastosowała wobec zatrzymanego dozór policyjny. Za próbę udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Powrót na górę strony