Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Babim Dole- apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 16.02.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Żukowo. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu wypadku mundurowi, kierujący fiatem na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze, dachował i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku zdarzenia zginął 24-latek. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Wczoraj przed godziną 21:00 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej K20 w miejscowości Babi Dół. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu, ustalili wstępnie, że kierujący fiatem z Żukowa w kierunku Kościerzyny na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, gdzie dachował i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł 24-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariusze, wyjaśniając okoliczności na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca wypadku oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Pojazd na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin.

Informujemy, że trwają prace nad ustawieniem urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości na drodze Babi Dół i Borcz w związku z licznymi zdarzeniami drogowymi we wskazanym miejscu.

Apelujemy! Jedź ostrożnie, bądź rozważny za kierownicą!

Powrót na górę strony