Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu dwóch kolizji, sprawcy ukarani wysokimi mandatami

Data publikacji 16.02.2022

Wczoraj, 15 lutego na drogach powiatu kwidzyńskiego policjanci z kwidzyńskiej drogówki pracowali na miejscu dwóch kolizji. Jak widać, pora roku niestety nie wszystkich kierowców skłoniła do zmiany przyzwyczajeń w kierowaniu pojazdami. Mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności i przede wszystkim zmniejszenie prędkości pojazdów.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022r. podwyższeniu uległy kwoty grzywien za praktycznie wszystkie wykroczenia drogowe. Taki mandat może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku spowodowania kolizji drogowej na grzywnę składa się kwota za naruszenie przepisów o ruchu drogowym powiększona o 1000 zł. W sytuacji, gdy do kolizji dojdzie w wyniku nieprawidłowego zachowania przy przejściu dla pieszych, grzywna wyniesie 2500 zł (1500 wykroczenie + 1000 zł ).

Wczoraj na drogach powiatu kwidzyńskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych i ukarali wysokimi mandatami ich sprawców. Na szczęście były to kolizje drogowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 16:00 na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Brzechwy, gdzie kierujący VW 52-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu mercedesem 72-latkowi. Policjanci ukarali 52-letniego sprawcę kolizji mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Do kolejnego zdarzenia doszło tuż po godzinie 19:00 na ulicy Hallera. Z ustaleń wynika, że o zachowaniu bezpiecznej prędkości oraz odległości od poprzedzającego pojazdu zapomniał kierujący samochodem marki Opel, który najechał na tył Mercedesa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji 36-letni kierujący oplem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 złotych.

Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli wciskamy pedał gazu, to łatwo o niebezpieczną sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia uczestników.

Pamiętajmy! Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Prędkość z jaka się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze.

Zdarzenia typu „najechanie na tył pojazdu poprzedzającego” w większości przypadków są winą kierującego jadącego z tyłu. Mogą być też wynikiem nadmiernej prędkości.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga zatrzymania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

  • policjanci pracują na miejscu kolizji drogowej
  • policjanci pracują na miejscu kolizji drogowej
  • policjanci pracują na miejscu kolizji drogowej
Powrót na górę strony