Wiadomości

18-latek przekroczył prędkość o 69 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy miał od dwóch miesięcy

Data publikacji 14.02.2022

Wczoraj policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena, który przekroczył prędkość o 69 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący osobówką, 18-latek prawo jazdy posiadał od dwóch miesięcy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz pożegnał się z uprawnieniami na okres 3 miesięcy.

Wczoraj policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie dokonując kontroli prędkości w miejscowości Stare Miasto (gm. Stary Dzierzgoń) zatrzymali osobowego volkswagena, którego kierujący przekroczył prędkość o 69 km/h. w terenie zabudowanym. 18-latek, mieszkaniec powiatu iławskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi. Ponadto mężczyzna pożegnał się z uprawnieniami do kierowania na trzy miesiące, które posiadał zaledwie 2 miesiące.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

  • policjantka mierzy prędkość
Powrót na górę strony