Wiadomości

Dozór policyjny, 15 000 zł złotych poręczenia majątkowego, 3500 zł grzywny za wykroczenia i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 18 miesięcy dla 29-letniej mieszkanki powiatu kartuskiego

Data publikacji 04.02.2022

W środowe po południe kartuscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 29-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej, a następnie po przejechaniu kilkuset metrów uderzyła w ogrodzenie posesji. Mundurowi znaleźli przy kobiecie substancje odurzające. Prokurator zastosował wobec 29-latki dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 15 000 złotych.

W minioną środę przed godziną 14:00 w Mezowie, policjanci z kartuskiej „drogówki” napotkali pojazd citroen, który chcieli zatrzymać w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Mimo wydanych poleceń, sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca pojazdu nie zatrzymywał się i popełniał szereg wykroczeń drogowych. Po przejechaniu kilkuset metrów samochód uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się okazało kierowcą citroena była 29-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy kobiecie substancje odurzające między innymi amfetaminę i marihuanę. Ponadto miała ona cofnięte uprawnienia do kierowania. Mundurowi zatrzymali 29-latkę i przewieźli do komendy. Wczoraj rano kryminalni udali się do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie również znaleźli substancje odurzające. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to około 155 gramów amfetaminy czyli do 393 porcji handlowych i około 30 gramów marihuany co daje do 65 porcji handlowych. Kobieta wczoraj została przesłuchana, przyznała się do popełnionych wykroczeń tj. niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza Policji, niestosowanie się do znaku P-4 (linii podwójnej ciągłej), przekroczenie dozwolonej prędkości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za to wszystko 29-latka została ukarana grzywną w wysokości 3500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 18 miesięcy. Ponadto usłyszała zarzuty: nie zatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdów pomimo cofniętych uprawnień, posiadanie znacznej i mniejszej ilości substancji odurzających. Prokurator zastosował wobec 29-latki dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 15 000 złotych.

  • policjanci z zatrzymanym do kontroli pojazdem
  • policjanci z zatrzymanym do kontroli pojazdem
Powrót na górę strony