Wiadomości

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, jechał pod wpływem alkoholu, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany- wczorajsze zakończenie interwencji kartuskich policjantów

Data publikacji 02.02.2022

Wczoraj po południu policjanci z kartuskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę seata, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Okazało się,że 53-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierował pojazdem pomimo wydanego zakazu oraz pod wpływem alkoholu, ponadto mężczyzna był poszukiwany. Dziś 53-latek jest rozliczany za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Za jazdę pomimo wydanego przez Sąd zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 14 podczas patrolu w Kartuzach, policjanci zauważyli jadącego z naprzeciwka seata, kierowca pojazdu wyprzedzał w miejscu niedozwolonym tj. na podwójnej ciągłej. Funkcjonariusze zawrócili i zatrzymali do kontroli wskazany samochód w związku z popełnionym wykroczeniem. Kierowcą był 53-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Mundurowi podczas interwencji czuli od mężczyzny alkohol w związku z tym zbadano jego trzeźwość. Badanie wykazało, że ma on w organizmie około 1,5 promila. Ponadto podczas legitymowania i sprawdzania tożsamości okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności. 53-latka zatrzymano i przewieziono do komendy, a jego pojazd został zabezpieczony i przewieziony na parking policyjny. Dziś mężczyzna jest rozliczany za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Za jazdę pomimo wydanego zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony