Wiadomości

Posługując się danymi własnej babci wyłudzała kredyty i pożyczki. Usłyszała 17 zarzutów

Data publikacji 01.02.2022

Lęborscy policjanci z zespołu d/w z przestępczością gospodarczą zatrzymali 24-latkę podejrzaną o oszustwa na kwotę ponad 23 tysięcy złotych. Kobieta wyłudzała kredyty i pożyczki wykorzystując do tego dane swojej babci. Śledczy przedstawili jej 17 zarzutów oszustwa. 24-latce grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Ze zgromadzonych przez lęborskich policjantów materiałów dowodowych wynika, że 24-letnia lęborczanka w ciągu kilku ostatnich miesięcy wyłudziła na szkodę banku i kilkunastu parabanków oraz własnej babci kredyty i pożyczki w łącznej kwocie ponad 23 tysięcy złotych. Kobieta miała namówić babcię do założenia i udostępnienia jej rachunku bankowego, po to by wpływały tam pieniądze z przysługującego 24-latce zasiłku. Jak się jednak okazało, wnuczka wykorzystała uzyskane w ten sposób dane starszej pani po to by bez jej wiedzy i zgody zaciągać kredyty w bankach i instytucjach oferujących szybkie pożyczki.

Wczoraj kryminalni zatrzymali 24-latkę, a śledczy przedstawili jej łącznie 17 zarzutów oszustwa, do których się przyznała. Kobieta tłumaczyła, że początkowo spłacała zadłużenie, ale po jakimś czasie wysokość zobowiązań przerosła jej możliwości.

Chrońmy swoją tożsamość. Pamiętajmy, aby nikomu nie pożyczać, nie udostępniać i nie dawać pod zastaw dokumentu tożsamości. Nie udostępniajmy również nieuprawnionym osobom żadnych danych, które mogą być wykorzystane przez oszustów do tego, by pozbawić nas oszczędności.

Pamiętajmy też, że każda decyzja o pożyczce powinna być dobrze przemyślana, szczególnie w sytuacjach gdy nie mamy płynności finansowej i pewności, że uda się nam spłacić zaciągnięte zobowiązanie. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużeń.

  • zatrzymana i policjant
Powrót na górę strony