Wiadomości

Bracia odpowiedzą za kradzież kilometra kabli

Data publikacji 31.01.2022

Kryminalni zatrzymali dwóch braci, których podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Według ustaleń mundurowych mężczyźni z hurtowni ukradli różnego rodzaju kable elektryczne, powodując straty w wysokości 31,5 tys. zł. Zatrzymany 35 i 45-latek trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzut dotyczący kradzieży, za którą młodszy mężczyzna odpowie w warunkach recydywy. Teraz ich losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

19 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o tym, że w nocy z 12 na 13 stycznia br. na terenie jednej z hurtowni doszło do kradzieży. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że mężczyźni po wejściu na teren hurtowni ukradli ponad kilometr różnego rodzaju kabli i spowodowali straty na kwotę 31,5 tys. zł. W związku z zaistniałym przestępstwem policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

28 stycznia br. kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwaj bracia w wieku 35 i 45 lat, których zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Stróże prawa ustalili, że zatrzymani mężczyźni skradzione przewody sprzedali w jednym z punktów skupu złomu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym mężczyznom zarzut dotyczący kradzieży. Stróże prawa ustalili, że młodszy z braci za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, gdyż już był karany za podobne przestępstwo. Teraz losem mężczyzn zajmie się sąd.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany
  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony