Wiadomości

163km/h na 90 + wyprzedzanie w miejscu zabronionym = mandat 3500zł i 15 pkt karnych

Data publikacji 27.01.2022

Jeden dzień służby policjantów z ruchu drogowego i 13 zarejestrowanych wykroczeń na kwotę ponad 15 tys. zł. Jeden z kierowców jechał kościerską obwodnicą przekraczając prędkość o 73 km/h, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu - 1000 zł. Za te wykroczenia otrzymał także 15 punktów karnych. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca pędził ponad 160km/h przewożąc dwójkę małych dzieci.

Policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w powiecie kościerskim. Jeden z patroli policji podczas swojej służby zarejestrował 13 wykroczeń, funkcjonariusze wystawili mandaty karne na łączną kwotę ponad 15 tys. zł.

Jeden z kierujących, 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, na kościerskiej obwodnicy przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu - 1000 zł, z tymi wykroczeniami wiąże się również przypisanie do kierowcy 15 pkt karnych. Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie marki Kia znajdowało się dwoje małych dzieci.

Od początku stycznia mundurowi z Kościerzyny ujawnili blisko 300 wykroczeń drogowych i wystawili mandaty karne w wysokości ponad 55 tys. zł. Duża liczba sytuacji dotyczyła także niewłaściwego zachowania w obrębie przejść dla pieszych, tj. wyprzedzanie, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszego, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. We wszystkich tych przypadkach mandat karny wynosi 1500 zł.

Wysoki mandat grozi także osobie, która spowoduje kolizję drogową. Tutaj na grzywnę składa się kwota za naruszenie przepisów o ruchu drogowym powiększona o 1000 zł. W sytuacji, gdy do kolizji dojdzie w wyniku nieprawidłowego zachowania przy przejściu dla pieszych, grzywna wyniesie 2500 zł (1500 wykroczenie + 1000 zł).

Jak uniknąć wysokich mandatów? Jest jeden, bardzo prosty sposób – jedź zgodnie z przepisami.

Powrót na górę strony