Wiadomości

Jechał 121 km/h w terenie zabudowanym. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy

Data publikacji 26.01.2022

2500 zł – to kwota mandatu jaką nałożyli na 29-letniego obywatela Szwecji lęborscy policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości o 71 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy kierowcy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego lęborscy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy zwłaszcza w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczeń. Wczoraj rano funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli 29-letniego obywatela Szwecji, który na ulicy Abrahama, jechał audi z prędkością 121 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 zł i zatrzymali jego prawo jazdy.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

  • policjant mierzy prędkość
Powrót na górę strony