Wiadomości

Zatrzymany 24-latek odpowie za uszkodzenie windy oraz miał narkotyki

Data publikacji 26.01.2022

Kryminalni zatrzymali 24-latka, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Mundurowi ustalili, że mężczyzna uszkodził jedną ze ścian windy w bloku przy ul. Saperskiej i spowodował straty na kwotę 1800 złotych. Stróże prawa podczas zatrzymania mężczyzny zabezpieczyli amfetaminę, którą mieszkaniec Tczewa miał schowane w bieliźnie. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

14 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o przestępstwie uszkodzenia mienia, do którego doszło w jednym z bloków na ulicy Saperskiej. Mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło 12 stycznia br. i mężczyzna w tym czasie ostrym narzędziem porysował lakier ściany windy, gdzie spowodował straty na kwotę 1800 złotych. W związku z zaistniałą sytuacją stróże prawa przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

24 stycznia br. kryminalni zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 24-letni mieszkaniec Tczewa. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili, że podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna znajduje się na ulicy Wojska Polskiego. Stróże prawa potwierdzając swoje ustalenia, zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania mężczyzny znaleźli przy nim schowaną w bieliźnie amfetaminę, którą zabezpieczyli.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 24-letniego tczewianina, któremu przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania narkotyków.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant stoi z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony