Wiadomości

Śmiertelny wypadek na DK 20 w Egiertowie- Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze!

Data publikacji 26.01.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj popołudniu na drodze krajowej nr 20 w Egiertowie. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 67-letnia kobieta kierująca pojazdem renault z nieznanych przyczyn zjechała na lewy pas i doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem mercedes. Niestety pomimo podjętych działań ratunkowych kierująca renault poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj o godzinie 14:55 oficer dyżurny kartuskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 20 w Egiertowie. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 67-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego, kierująca renault, jadąc w kierunku Kościerzyny z nieznanych przyczyn zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym mercedesem, którym kierował 54-letni mieszkaniec Gdyni. Niestety pomimo podjętych działań ratunkowych kierująca renault poniosła śmierć na miejscu. Wraz z 67-latką podróżowała 31-letnia kobieta, która została przetransportowana do szpitala wraz z kierowcą mercedesa.

Mundurowi zbadali trzeźwość kierującego mercedesem, badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Policyjny technik, który pracował na miejscu zdarzenia wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
Powrót na górę strony