Wiadomości

Policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą za włamania

Data publikacji 21.01.2022

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, których podejrzewali o włamanie do jednego z domów na terenie Pelplina. Mundurowi ustalili, że sprawcy po włamaniu do budynku ukradli instalację centralnego ogrzewania, elektronarzędzia. Zatrzymani 19, 27-latek i dwaj 25-letni mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni mieli jeszcze związek z dwoma innymi włamaniami, a jeden z 25-latków miał związek z kradzieżą. Śledczy przesłuchali już zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego, którym przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Jeden z 25-latków za te czyny odpowie w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 15 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie miasta. Jak wstępnie ustalili mundurowi sprawcy, wykorzystując nieobecność właściciela, włamali się do budynku i ukradli instalację centralnego ogrzewania oraz elektronarzędzia. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 stycznia br. i w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę prawie 3,5 tys. złotych.

Miejscowi policjanci zajmujący się tę sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem mają 19, 27-latek oraz dwaj 25-letni mężczyźni. Stróże prawa zatrzymali wszystkich podejrzewanych mieszkańców powiatu tczewskiego, których doprowadzili do policyjnej celi. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymani mężczyźni mają związek z dwoma włamaniami do hal magazynowych, skąd ukradli agregat prądotwórczy oraz sprzęt centrali wentylacyjnej warty ponad 50 tys. złotych. Mundurowi ustalili również, gdzie sprawcy pozbyli się skradzionych przedmiotów i część z nich odzyskali. Wkrótce odzyskany sprzęt policjanci zwrócą właścicielowi. Stróże prawa ustalili również, że jeden z zatrzymanych 25-latków ma związek z kradzieżą dwóch przedłużaczy z jednego z blaszanych garaży w gminie Pelplin, gdzie powstały straty na kwotę 3,5 tys. złotych.

Śledczy przesłuchali już zatrzymanych mężczyzn, którym przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Jeden z 25-latków był już karane za podobne przestępstwa, dlatego odpowie za nie w warunkach recydywy. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 15 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci i zatrzymani
  • policjanci i zatrzymani
  • policjanci i zatrzymani
  • policjanci i zatrzymani
Powrót na górę strony