Wiadomości

Zatrzymany 23-latek, który uciekał przed policjantami.

Data publikacji 20.01.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali 23-latka, który kilka dni wcześniej rozbił ukradzionego volkswagena i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kradzieży mienia oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara nawet 10-lat więzienia.

W miniony wtorek podczas patrolu policyjni wywiadowcy zauważyli na ul. Kłosowej volkswagena golfa. Policjanci podejrzewali, że samochód pochodzi z kradzieży i postanowili go sprawdzić. Zaraz po tym, jak dali kierowcy sygnały do zatrzymania, ten przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Górek Zachodnich. Funkcjonariusze ruszyli za nim, kierowca wykonywał niebezpieczne manewry, w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i zjechał z drogi. Policjanci zatrzymali radiowóz i podbiegli do volkswagena, aby zatrzymać kierowcę. Mężczyzna ponownie wjechał na jezdnię, a cofając, staranował radiowóz. Jeden z funkcjonariuszy nie mając wyboru, wykorzystał broń służbową, oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, a następnie w oponę samochodu, jednak to nie powstrzymało sprawcy. Po przejechaniu ok. 100 m ponownie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Sprawca porzucił samochód i uciekł pieszo w kierunku lasu.

Policjanci znali tożsamość 23-latka i wiedzieli, że jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Mężczyzna cały czas się ukrywał, ponieważ doskonale wiedział, jak poważne groziły mu zarzuty. Kryminalni podczas prowadzonych poszukiwań zdobyli i sprawdzili wiele informacji dotyczących mężczyzny. Na bieżąco kontrolowali też miejsca, w których mógł przebywać. Wczoraj dzięki zdobytym informacjom kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali 23-latka w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Cała sytuacja zaskoczyła mężczyznę do tego stopnia, że nie próbował uciekać. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kradzież samochodu, pieniędzy, ukrycia dokumentów oraz za posiadanie ponad 80 porcji amfetaminy. Mundurowi prowadzą także czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie, ponieważ uciekając przed policyjnym radiowozem, mężczyzna spowodował kilka kolizji oraz dopuścił się innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara 10 lat więzienia. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi za kradzież. Ukrycie dokumentu to kara nawet 2 lat więzienia.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony