Wiadomości

Policjanci wspólnie z pracownikami PORD szkolą młodych kierowców

Data publikacji 20.01.2022

We wtorek 18 stycznia policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z instruktorami PORD rozpoczęli cykl szkoleń dla uczniów szkół średnich - młodych posiadaczy prawa jazdy i kandydatów na kierowców. Mundurowi przekazują wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego i zachęcają młodych ludzi do szkolenia się w zakresie kierowania autem. Było to pierwsze z zaplanowanych spotkań w ramach tego projektu.

We wtorek 18 stycznia odbyły się pierwsze warsztaty w ramach wspólnej inicjatywy dyrekcji Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Szkolenia, których słuchaczami są uczniowie ostatnich klas szkół średnich powiatu gdańskiego, mają na celu uświadomienie zagrożeń i zachęcenie do pogłębiania wiedzy w zakresie ruchu drogowego.

Warsztaty przeprowadzono w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach.

Przyszli kierowcy oraz uczniowie, którzy od niedawna są posiadaczami prawa jazdy, mają jedyną w swoim rodzaju okazję do spotkania się z osobami, które zawodowo zajmują się zagadnieniami z zakresu ruchu drogowego.

Policjanci przedstawili uczestnikom zajęć pakiet informacji na temat przepisów dotyczących młodych kierowców oraz dzielili się swoją wiedzą z zakresu codziennej służby na drodze. Słuchacze byli zainteresowani w szczególności arkanami pracy policjanta drogówki. Padały m.in. pytania o obsługę zdarzeń drogowych oraz służbę w nieoznakowanych radiowozach.

Oczywiście jest to okazja do promowania policyjnej służby wśród ludzi, którzy stoją u progu wyboru swojej kariery zawodowej.

Program warsztatów przewiduje poza tym zajęcia teoretyczne z instruktorami z ODTJ dotyczące m.in. właściwej pozycji za kierownicą, a także ćwiczenia z wykorzystaniem symulatora dachowania. Niewątpliwie największą atrakcją jest przejazd przez płytę poślizgową, który ma na celu uświadomienie, jakie siły oddziałują na samochód przy zmniejszonej przyczepności.

Policjanci i instruktorzy z PORD-u zachęcają młodych posiadaczy prawa jazdy i kandydatów na kierowców do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. Warsztaty mają też na celu uświadomienie zagrożeń i odpowiedzialności, jakie niesie ze sobą korzystanie z dróg, w szczególności jako kierowca samochodu czy motocykla. 

  • policjanci prowadza prelekcje
  • policjanci prowadza prelekcje
  • policjanci prowadza prelekcje
  • policjanci prowadza prelekcje
Powrót na górę strony