Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku śmiertelnego w Kolniku

Data publikacji 17.01.2022

W niedzielę 16 stycznia policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na DK91 w Kolniku (gm. Pszczółki p. gdański). Według wstępnych ustaleń doszło do bocznego zderzenia audi i lexusa, którego kierowca poniósł śmierć. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W niedzielę 16 stycznia po godzinie 14.00 do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK91 w miejscowości Kolnik (powiat gdański, gmina Pszczółki). Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 35-letni kierujący lexusem stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie w jego bok uderzyło jadące z naprzeciwka audi. Niestety wskutek tego zdarzenia kierowca lexusa poniósł śmierć na miejscu. Ranni zostali kierowca i pasażerka audi oraz pasażerka lexusa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza medycyny sądowej oraz technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia.

Samochody biorące udział w zdarzeniu zostały przez mundurowych zabezpieczone do dalszych badań.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Korzystając z dróg, miejmy na uwadze zmieniające się warunki pogodowe. Warto zmniejszyć prędkość i dostosować się do sytuacji na drodze.

  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
Powrót na górę strony