Wiadomości

Mężczyzna i kobieta próbowali handlować podrobioną biżuterią i zegarkami – usłyszeli zarzuty od śledczych

Data publikacji 17.01.2022

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że dwoje mieszkańców powiatu gdańskiego może handlować podrabianą biżuterią i zegarkami znanych światowych marek. Mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk tego typu produktów i przedstawili 39-latce oraz 44-latkowi zarzuty usiłowania wprowadzania do obrotu podrobionych rzeczy. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku  zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas swojej pracy ustalili, że dwoje z mieszkańców powiatu gdańskiego może handlować biżuterią i zegarkami oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Informacje, które posiadali policjanci, potwierdziły się i pod koniec ubiegłego roku mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk tego typu towarów. Następnie zabezpieczone towaru sprawdził biegły sądowy w zakresie znaków towarowych. Specjalista określił, że zabezpieczone rzeczy były oznaczone naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 39-latce oraz 44-latkowi zarzutów usiłowania wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi.

Tego typu przestępstwo jest sklasyfikowane w ustawie Prawo własności przemysłowej, w myśl zapisów której, sprawca musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant siedzi przy biurku, na biurku leży zabezpieczona biżuteria
Powrót na górę strony