Wiadomości

Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 17.01.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali 19-latka, który odpowie za posiadanie 260 porcji marihuany, dopalaczy oraz leku psychotropowego. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Zatrzymany 25-latek odpowie za posiadanie ponad 300 porcji amfetaminy, haszyszu oraz marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i teraz grozi im 10 lat więzienia.

W miniony piątek wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej pojechali do jednego z hoteli na Przymorzu, gdzie miał być nieprzytomny mężczyzna. Na miejscu byli już ratownicy medyczni, którzy po przeprowadzonym zbadaniu stwierdzili, że mężczyzna nie stracił przytomności, tylko zasnął.

W pokoju hotelowym policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka woreczków z marihuaną, dopalaczami oraz tabletkami. Narkotyki leżały na stojącej przy łóżku szafce nocnej. Dodatkowo wywiadowcy zabezpieczyli kilkanaście tys. zł. wagę elektroniczną oraz telefon mężczyzny. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania ponad 260 porcji narkotyków i dopalaczy. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Tego samego dnia kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 25-latka, który także posiadał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zdobyli wcześniej informacje, że mężczyzna ma w mieszkaniu narkotyki i pojechali to sprawdzić. Na miejscu zastali 25-latka siedzącego w samochodzie, a podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli przy nim amfetaminę, marihuanę i haszysz, łącznie ponad 300 porcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Wszystkie zabezpieczone przez policjantów narkotyki dokładnie zbadał biegły sądowy, a ich ilość pozwoliła na przedstawienie mężczyznom posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Jeżeli stanowią one znaczną ilość, wówczas kara więzienia wynosi 10 lat.

  • zabezpieczone narkotyki oraz gotówka
  • zabezpieczone narkotyki oraz gotówka
  • zabezpieczone narkotyki oraz gotówka
Powrót na górę strony