Wiadomości

Pijana ekspedientka w piekarni

Data publikacji 12.01.2022

Gdańscy policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec ekspedientki, która pod wpływem alkoholu obsługiwała klientów piekarni. W organizmie kobiety były ponad 3 promile alkoholu. Przypominamy, że wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu to wykroczenie, za które grozi kara aresztu lub grzywna.

Wczoraj po południu do oficera dyżurnego gdańskiej komendy zadzwoniła osoba z informacją, że w jednej z piekarni na Przymorzu klientów obsługuje ekspedientka, której zachowanie wskazuje na to, że jest ona pod znacznym wpływem alkoholu. Dyżurny natychmiast przekazał taką informację policjantom.

We wskazane miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. W sklepie z pieczywem zastali 51-letnią ekspedientkę, która leżała za ladą. Na miejscu pojawili się też ratownicy medyczni, którzy zbadali kobietę. Sprzedawczyni miała znaczne problemy z utrzymaniem równowagi, nie była w stanie mówić logicznie. Mieszkanka Gdańska trafiła do izby wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wykazało, że kobieta podjęła pracę, mając w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe, podlega karze aresztu lub grzywny.

Powrót na górę strony