Wiadomości

Zatrzymany 26-latek z podwójnym dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz kierowca Fiata Multipli bez uprawnień

Data publikacji 11.01.2022

Policyjna kontrola drogowa wczoraj w godzinach porannych ujawniła 54-letniego kierującego hyundaiem w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkańcowi Bytowa zatrzymano prawo jazdy. Na drodze krajowej numer 21, skontrolowany został natomiast kierujący fiatem multiplą, któremu zostały cofnięte uprawnienia do kierowania, a jego pojazd nie posiadał badań technicznych i ubezpieczenia OC. Policjanci „drogówki” po 16 w gminie Miastko ujawnili 26-latka, który jechał nissanem pomimo dwóch dożywotnich sądowych zakazów kierowania. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj przed godziną 5.30 w Bytowie na ul. Lęborskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem. W trakcie kontroli trzeźwości okazało się, że 54-letni mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkańcowi Bytowa policjanci zatrzymali prawo jazdy. Natomiast po godzinie 12 na drodze krajowej numer 21 kontrolowany był kierujący fiatem multiplą przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Miastku. 52-latkowi decyzją Prezydenta Miasta Gliwic cofnięte zostały uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto jak ustalili policjanci, pojazd nie posiadał aktualnej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych, w związku z czym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a o dalszym losie mieszkańca Gliwic zadecyduje w najbliższym czasie sąd. Kontrola drogowa bytowskiej o godzinie 16 w Wałdowie ujawniła 26-latka, który kierował nissanem pomimo obowiązujących dwóch sądowych dożywotnich zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  • policjant przy radiowozie podczas kontroli drogowej
Powrót na górę strony