Wiadomości

Kolizja w centrum miasta powodem zatrzymania 3 osób

Data publikacji 10.01.2022

W sobotę malborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 42 lata oraz 38-letnią kobietę. Trójka zatrzymanych uczestniczyła w jednym zdarzeniu. 30-latek kierując fordem w stanie nietrzeźwości, nie mając prawa jazdy i posiadając dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Drugi mężczyzna, zaraz po kolizji wsiadł za kierownicę tego auta i mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, kontynuował ucieczkę, a ich znajoma podczas zatrzymania kolegów naruszyła nietykalność cielesną i znieważyła funkcjonariuszy. Zatrzymani, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty.

W sobotę około godziny 14.30 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza w Malborku. Funkcjonariusze drogówki, którzy pracowali  na miejscu kolizji, ustalili, że kierujący fordem najechał na tył skody i bmw, które zatrzymały się na czerwonym świetle, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jeden ze świadków, widząc, że sprawca ucieka, ruszył za nim i poinformował policjantów gdzie zatrzymał się uciekinier. Mundurowi  natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali sprawcę. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca forda 30-letni mężczyzna,  w trakcie ucieczki przesiadł się na fotel pasażera, a za kierownicą zastąpił go jego 42-letni znajomy. Policjanci zbadali stan trzeźwości obu mężczyzn. Badanie wykazało, że 30-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, a jego 42-letni kolega – ponad 2 promile. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych systemów okazało się, że sprawca kolizji miał zatrzymane prawo jazdy, a teraz obowiązuje go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

 Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a samochód, którym kierowali, odholowano na policyjny parking. Policjanci zatrzymali również 38-letnią kobietę, która „stając w obronie” swoich kolegów, szarpała i  obrażała funkcjonariuszy. Trójka zatrzymanych została przewieziona do komendy. Mundurowi przesłuchali świadków, sporządzili oględziny i zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty. Kobieta odpowie za  naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy za co grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a młodszy mężczyzna również za złamanie sądowego zakazu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów nałożonego przez sąd nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Przed sądem 30-latek odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc pod wpływem alkoholu oraz prowadzenie auta bez uprawnień. 

  • zdjęcia z monitoringu moment kolizji drogowej
  • zdjęcia z monitoringu moment kolizji drogowej
Powrót na górę strony