Wiadomości

Zatrzymany sprawca rozboju, został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 07.01.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna pobił i okradł w przejściu podziemnym 49-letniego gdańszczanina. Sprawca i usłyszał zarzut i decyzją sądu trafił na najbliższe miesiące do aresztu. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

W minioną środę tuż po godz. 1.00 oficer dyżurny został powiadomiony przez funkcjonariuszy Straży Miejskie obsługujących stanowisko monitoringu o tym, że w przejściu podziemnym przy ul. Chmielnej mogło dojść do przestępstwa. Operatora zaniepokoił fakt, że z tunelu, do którego wcześniej weszło dwóch mężczyzn, wyszedł tylko jeden. Na miejsce natychmiast zostały skierowane najbliższe patrole i w pierwszej chwili funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, a następnie przekazali go pod opiekę ratownikom medycznych, którzy przewieźli mężczyznę na badania do szpitala. Policjanci cały czas byli w kontakcie z operatorem monitoringu i gdy tylko zdobyli informację o rysopisie sprawcy, zaczęli go szukać. Policyjni wywiadowcy sprawdzili teren w pobliżu miejsca, w którym doszło do rozboju, a także przyległe ulice. Podczas kontroli w pobliżu ul. Wały Piastowskie zauważyli sprawcę i ruszyli w jego kierunku. Mężczyzna zaczął uciekać, jednak wywiadowcy szybko go zatrzymali. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim i zabezpieczyli ukradzioną kartę bankomatową, należącą do pokrzywdzonego. Policjanci odzyskali także rzeczy okradzionego 49-latka, które sprawca wcześniej wyrzucił.

Zatrzymany 29-latek został przewieziony do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut rozboju. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt.

Za rozbój grozi kara 12 lat więzienia.

  • policjanci kryminalni z zatrzymanym
Powrót na górę strony