Wiadomości

Wyprzedzała autobus bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i spowodowała kolizję. Otrzymała mandat 2500 złotych

Data publikacji 05.01.2022

Kolizją skończyło się wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, gdzie 19-letnia kierująca hyundaiem uderzyła w autobus. Kobieta jadąc ul. Grodzką w kierunku ul. Kowalskiej podjęła manewr wyprzedzania, mijając przy tym pojazd jadący z naprzeciwka. Finalnie przed samym przejściem dla pieszych doszło do kolizji z wyprzedzanym autobusem. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 2500 zł.

Mandat w wysokości 2500 zł otrzymała 19-letnia kierująca hyundaiem, która wczoraj po godz.17.00 na ul. Grodzkiej w Słupsku doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta jadąc w kierunku ul. Kowalskiej, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, podjęła manewr wyprzedzania, w którego trakcie uderzyła w autobus. Jednocześnie w trakcie tak niebezpiecznego manewru wymijała się z pojazdem jadącym z naprzeciwka.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł poważnych obrażeń. Kobieta zrozumiała swój błąd, przyjęła mandat i 6 pkt karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Jednocześnie przypominają o tym, że z dniem 1 stycznia br. zmienił się taryfikator mandatów, zgodnie z którym wykroczenia kierujących w rejonach przejść dla pieszych są surowo karane.

  • policjant wypisujący mandat
Powrót na górę strony