Wiadomości

Odpowie za znieważenie policjantów i posiadanie suszu konopi

Data publikacji 04.01.2022

Policjanci prewencji zatrzymali nietrzeźwego 26-latka z Gdyni. Mężczyzna na widok policjantów stał się agresywny i zaczął ich znieważać. Ponadto w kurtce miał woreczek z marihuaną. Zatrzymany wkrótce usłyszy zarzuty znieważania policjantów oraz posiadania środków odurzających i poniesie odpowiedzialność karną.

Wczoraj przed godziną 18.00 policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując miasto zauważyli na jednej z ulic nienaturalny o tej godzinie zator samochodowy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne w radiowozie i podjechali bliżej, by zobaczyć co się stało i czy nikt nie potrzebuje pomocy.

Na miejscu zauważyli oni lawetę stojącą w poprzek jezdni i blokującą dwa pasy ruchu, na którą wciągany był samochód osobowy. Gdy policjanci wyszli z radiowozu i szli w stronę osób stojących przy lawecie, nagle jeden z mężczyzn na widok mundurowych stał się agresywny, zaczął krzyczeć i wyzywał policjantów. Funkcjonariusze od razu podjęli wobec niego interwencję i zatrzymali go za przestępstwo znieważenia policjantów. Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, alkomat pokazał u niego ponad 1,8 promila alkoholu. Ponadto w jego kurtce policjanci znaleźli woreczek z zawartością suszu. Mężczyzna przyznał się w rozmowie, że to marihuana. Znaleziony towar zabezpieczono do dalszych badań, natomiast jego właściciel został osadzony w policyjnym areszcie.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, w tym opinii biegłego z zakresu badań fizyko-chemicznych, zatrzymany 26 latek wkrótce usłyszy zarzuty znieważenia policjantów i posiadania suszu konopi. Zgodnie z kodeksem karnym, kto znieważa funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony