Wiadomości

Nie miał maseczki, okazało się, że jest poszukiwany

Data publikacji 31.12.2021

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Zatrzymany mieszkaniec powiatu malborskiego zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie miał założone maseczki na terenie galerii. Zatrzymany przez stróżów prawa mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj zgodnie z decyzją sądu funkcjonariusze przewieźli go do aresztu śledczego, gdzie spędzi rok i 10 miesięcy za kratkami.

Policjanci podczas codziennych służb kontrolują placówki handlowe pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych. 29 grudnia br. po godzinie 15 funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując teren tczewskiej galerii, zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Stróże prawa zwrócili mu uwagę na brak maseczki i go wylegitymowali. Po sprawdzeniu 27-letniego mieszkańca powiatu malborskiego w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mundurowi ustalili, że za popełnione wcześniej przez niego wcześniej przestępstwa sąd skazał mężczyznę na karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów 27-latek został doprowadzony do miejscowej komendy. Wczoraj zgodnie z decyzją sądu funkcjonariusze przekonwojowali mężczyznę do placówki penitencjarnej.

Powrót na górę strony