Wiadomości

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

Data publikacji 20.12.2021

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Wola. Wstępne ustalenia wskazują, że nietrzeźwy kierowca volkswagena w trakcie wyprzedzania uderzył w idącego pieszego. Niestety pieszy poniósł śmierć na miejscu. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi 12 lat więzienia.

19 grudnia br. o godzinie 6:35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Wola. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali pijanego 51-letniego kierowca volkswagena golfa, który w trakcie wyprzedzania śmiertelnie potrącił 46-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego. 51- latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pod nadzorem prokuratora Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, sporządzając oględziny i dokumentację fotograficzną. Do szczegółowych oględzin mundurowi zabezpieczyli również pojazd biorący udział w zdarzeniu. Obecnie śledczy na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawcy, który spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwości, sąd może orzec karę pozbawienia wolności w wymiarze nawet 12 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Pod żadnym pozorem nie wolno siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jazda pod jego wpływem lub innych środków odurzających, jest obok nadmiernej prędkości jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu może powodować jego podwyższony stan w organizmie przez cały następny dzień.

  • policjanci wprowadzają do radiowozu zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony