Wiadomości

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez kryminalnych z Oruni.

Data publikacji 16.12.2021

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom kryminalni z komisariatu na Oruni w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Wczoraj w Wejherowie wpadł 29-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionymi oszustwami. Mężczyzna trafi teraz do więzienia, gdzie spędzi najbliższe trzy lata. Kolejny poszukiwany listem gończym został zatrzymany w jednym z mieszkań w dzielnicy Jasień. 62-latek z Gdańska zgodnie z dyspozycją sądu prosto z policyjnej celi na kilka miesięcy trafił do zakładu karnego.

Do policjantów z Gdańska każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Nie udało się to jednak 29-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego, który wczoraj rano w Wejherowie na jednym z parkingów został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu na Oruni. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany 2 listami gończymi wydanymi przez sąd w Gdańsku oraz czterema zarządzeniami i nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Według tych podstaw 29-latek na najbliższe trzy lata trafi teraz do więzienia za popełnione przestępstwa oszustwa. Policjanci ustalili, że zatrzymany podczas swojej działalności przestępczej, oferował innym osobom pomoc przy otwieraniu biznesu i prosił o pieniądze na ten cel. Mężczyzna po otrzymaniu od pokrzywdzonych gotówki, znikał z nią i kontakt z nim się urywał. Kryminalni przewieźli poszukiwanego do gdańskiej komendy, skąd 29-latek trafił do zakładu karnego.

Ci sami policjanci tydzień wcześniej zatrzymali 62-latka, za którym sąd w Gdańsku wystawił list gończy. Policjanci operacyjni ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Jasień może przebywać gdańszczanin, który prawie dwóch lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym w związku z wyrokiem za złamanie sądowego zakazu. Funkcjonariusze zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. Pod ustalonym adresem zastali poszukiwanego 62-latka. Mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Powrót na górę strony