Wiadomości

Podsumowanie działań „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”

Data publikacji 16.12.2021

Od dnia 21 października do 15 grudnia trwała akcja policjantów będąca elementem społecznej kampanii pn. „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”. W ramach tej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania prewencyjno-kontrolne, podczas których zwracali szczególną uwagę kierujących na stan i jakość oświetlenia pojazdów, aby w ten sposób zapobiec sytuacjom, w których niedziałające oświetlenie mogłoby doprowadzić do wypadków.

Policjanci gdańskiej drogówki od 21 października do 15 grudnia prowadzili kontrole pojazdów w związku z kampanią ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Podczas działań funkcjonariusze przeprowadzili 7216 kontroli pojazdów. W trakcie akcji policjanci ujawnili 66 usterek dotyczących funkcjonowania oświetlenia w pojazdach. 34 kierowców ukarano mandatami za niesprawne oświetlenie lub jego brak, pozostali kierowcy zostali przez policjantów pouczeni.

Policjanci ruchu drogowego podczas prowadzonych działań ujawnili następujące usterki oświetlenia: - niesprawne światła pozycyjne, mijania, cofania oraz hamowania, uszkodzone i pęknięte klosze lamp, przyciemnienie kloszy lamp zespolonych, oraz źródło światła niezgodne z homologacją reflektora. Gdańska drogówka zwracała także uwagę na jazdę bez wymaganego oświetlenia.

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie nie tylko naszym, ale także innych użytkowników dróg. Jest to bardzo ważne przede wszystkim podczas zimowej aury, kiedy pogarsza się widoczność, a światła nabierają szczególnego znaczenia.

Powrót na górę strony