Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 16.12.2021

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Każdy z nich miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jeden z nich spowodował dwie kolizje. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z wejherowskiej drogówki wczoraj rano zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich spowodował kolizję, najpierw uderzył w skodę,  a potem w znak drogowy, który przewrócił się na jadący z naprzeciwka samochód marki Audi. Pijany kierowca swoją jazdę zakończył wjeżdżając w ogrodzenie posesji.  W organizmie mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu.

Następnie po godzinie 12:00 w Rumi, dzielnicowi pojechali na interwencję w związku z ujęciem obywatelskim 59-latka, który miał kierować samochodem pod wpływem alkoholu. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do jednostki Policji, aby sprawdzić jego trzeźwość. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Teraz obaj kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami, ponieważ za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Powrót na górę strony