Wiadomości

Wyłudzali świadczenia, oszukali gminę na prawie 20 tys. zł.

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z Człuchowa zajmujący się przestępstwami gospodarczymi pracowali w tym tygodniu nad sprawą fałszowania rachunków, na podstawie, których 3 osoby wyłudziły prawie 20 tys.zł. z Urzędu Gminy w Człuchowie. Policjanci zatrzymali 4 osoby, którym postawili w sumie 14 zarzutów za oszustwo i fałszowanie dokumentów. Sprawa jest rozwojowa funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Funkcjonariusze z Człuchowa pracowali w tym tygodniu nad sprawą wyłudzania świadczeń pieniężnych z Urzędu Gminy w Człuchowie na podstawie sfałszowanych rachunków. Policjanci zatrzymali 4 osoby, 1 z nich wytwarzała fałszywe rachunki na zakup odzieży, strojów sportowych dla dzieci i innych przedmiotów przyznawanych rodzinom w trudnej sytuacji finansowej, a pozostałe 3 osoby przedstawiały te rachunki w gminie i otrzymywały zwrot kosztów zakupu tych przedmiotów. W sumie gmina straciła prawie 20 tys. zł. Wszyscy zatrzymani, 3 kobiety i mężczyzna to mieszkańcy gminy Człuchów. Kobieta, która wytwarzała fałszywe rachunki ma 50 lat, pozostali zatrzymani, kobiety 34 i 36 lat natomiast mężczyzna ma 33 lata. W sumie cała czwórka usłyszała 14 zarzutów związanych z oszustwem i fałszowaniem dokumentów.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Policjanci jednak nie kończą na tym swoich czynności, sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Przestępstwo, jakim jest oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast fałszowanie dokumentacji zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant w trakcie czynności z zatrzymaną kobietą
Powrót na górę strony