Wiadomości

Odpowiedzą za kradzież samochodu

Data publikacji 08.12.2021

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 oraz 40 lat, którzy kilka godzin wcześniej ukradli volkswagena vento. Odzyskany samochód trafił już do właściciela. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 40-latek będzie odpowiadał za przestępstwo, którego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Prokurator zawnioskował o areszt dla sprawców i o ich dalszym losie jeszcze dziś zadecyduje sąd.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zdobyli informację o mężczyznach, którzy  ukradli volkswagena vento.  Do zdarzenia miało dojść kilka godzin wcześniej na Przymorzu. Policjanci ustalili, że sprawcy mogą być w okolicy ul. Starogardzkiej. Tuż po godz. 4.00 kryminalni pojechali sprawdzić tę informację i gdy byli na miejscu zastali tam dwóch mężczyzn, to 29 oraz 40-letni mieszkaniec Gdańska. Kryminalni zabezpieczyli volkswagena vento oraz golfa, którym przyjechali mężczyźni i zawiadomili oficera dyżurnego. Na miejsce przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej, którzy przeprowadzili oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci skontaktowali się z właścicielką ukradzionego volkswagena i okazało się, że kobieta nie wiedziała, że ukradziono jej samochód.  Wieczorem zaparkowała swojego volkswagena na osiedlowym parkingu i była przekonana, że nadal tam stoi.

Zatrzymani sprawcy jeszcze dziś na wniosek prokuratora zostaną doprowadzeni do sądu, który zadecyduje czy najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 40-latek będzie odpowiadał za kradzież włamaniem w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był skazany za tego typu przestępstwo.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć karę o połowę.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony