Wiadomości

Był poszukiwany, prowadził auto pomimo dożywotniego zakazu, a na terenie jego posesji znaleziono skradziony motocykl i …drugiego poszukiwanego.

Data publikacji 06.12.2021

Kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Lęborka poszukiwanego przez sąd do odbycia kary prawie 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na jednej z lęborskich ulic, gdzie pomimo dożywotniego zakazu prowadził samochód. W jego garażu mundurowi znaleźli pochodzący najprawdopodobniej z kradzieży z włamaniem motocykl, a w domu kolejnego poszukiwanego.

W ubiegły czwartek kryminalni z Lęborka zatrzymali do kontroli opla, którym kierował 27-latek. poszukiwany przez Sąd do odbycia kary prawie 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwo przeciw bezpieczeństwu w komunikacji. Jak się okazało mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto ustalenia policjantów wskazywały na to, że zatrzymany 27-latek może mieć związek z kradzieżą motocykla, do jakiej doszło kilka miesięcy temu w wyniku włamania do garażu na terenie powiatu bytowskiego. Mundurowi przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia i w garażu znaleźli oraz zabezpieczyli motocykl z zatartymi śladami numeru VIN i tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu. Natomiast w jego mieszkaniu ujawnili kolejnego poszukiwanego – 23-letniego lęborczanina, skazanego na karę pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Jeszcze tego samego dnia 23-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Zatrzymany 27-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu. Obecnie śledczy wyjaśniają w jakich okolicznościach wszedł w posiadanie najprawdopodobniej skradzionego motocykla. Niewykluczone, że mężczyzna za kratkami posiedzi dłużej

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony