Wiadomości

Policjanci zdążyli na czas i prawdopodobnie uratowali życie 15-latki.

Data publikacji 06.12.2021

Policjanci z kościerskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie o 15-latce, która podjęła dramatyczną decyzję i chciała popełnić samobójstwo, połykając dużą ilość silnych tabletek antydepresyjnych. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Policjanci wbiegli do mieszkania i w porę udzielili pomocy przedmedycznej. Do momentu przyjazdu karetki pogotowia, monitorowali jej stan.

W zeszłym tygodniu mundurowi kościerskiej komendy Policji otrzymali informację o 15-latce, która targnęła się na swoje życie. Na miejsce interwencji oficer dyżurny skierował sierż. sztab. Mateusza Pobłockiego i sierż. sztab. Macieja Wesołowskiego. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Funkcjonariusze wbiegli do mieszkania i na czas dotarli do 15-latki, którą zastali w pozycji półsiedzącej na podłodze. Dziewczyna znajdowała się w złym stanie psychofizycznym. Policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej. Mundurowi wezwali do mieszkania pogotowie ratunkowe i do momentu przyjazdu karetki monitorowali stan nastolatki. Dziewczyna została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala i trafiła pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

  • policjanci, którzy uratowali 15- letnia dziewczynę
Powrót na górę strony