Wiadomości

Dzielnicowi zdążyli na czas i prawdopodobnie uratowali życie 15-latki

Data publikacji 02.12.2021

Dzielnicowi z chojnickiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie o 15- latce, która podjęła dramatyczną decyzję i chciała popełnić samobójstwo połykając dużą ilość silnych tabletek antydepresyjnych. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Policjanci wbiegli do mieszkania i w porę udzielili chojniczance pomocy przedmedycznej. Do momentu przyjazdu karetki pogotowia, monitorowali jej stan.

Dzielnicowi z chojnickiej komendy Policji otrzymali informację o 15- latce, która chce targnęła się na swoje życie. Na miejsce interwencji oficer dyżurny skierował mł.asp Kamila Patynę i mł.asp. Mateusza Morzucha.

Mundurowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Policjanci wbiegli do mieszkania i na czas dotarli do 15-latki, którą zastali w pozycji półsiedzącej na podłodze. Dziewczyna znajdowała się w złym stanie psychofizycznym. Policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej, ponieważ zaczęła tracić świadomość. Mundurowi wezwali do mieszkania pogotowie ratunkowe i do momentu przyjazdu karetki monitorowali stan nastolatki. Dziewczyna została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala i trafiła pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

 

źródło zdjęcia z numerami telefonów: policja dolnośląska

  • policjanci którzy uratowali 15- latkę
  • policjanci którzy uratowali 15- latkę
Powrót na górę strony