Wiadomości

Chciał popełnić samobójstwo, a znieważył policjantów

Data publikacji 01.12.2021

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który znieważył ich oraz groził im śmiercią podczas interwencji. Według zgłoszenia wynikało, że mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, a w trakcie policyjnych czynności zaczął wyzywać oraz grozić funkcjonariuszom. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28 listopada br. przed godziną 14 oficer dyżurny policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o tym, że 34-letni mieszkaniec Gniewu chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci z miejscowego komisariatu. W trakcie interwencji funkcjonariusze zauważyli, że 34-latek był bardzo pobudzony oraz agresywny, dlatego pouczali go o zachowaniu zgodnym z prawem. Jednak ten nie reagował na ich polecenia, a jego agresja narastała, aż zaczął wyzywać i znieważać mundurowych. W związku z zaistniałym przestępstwem stróże prawa zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do tczewskiej komendy. Dodatkowo w trakcie doprowadzania zatrzymany mężczyzny zaczął grozić śmiercią interweniującym policjantom.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 34-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy oraz gróźb karalnych. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjant zaklada kajdanki zatrzymanemu
Powrót na górę strony