Wiadomości

Pijany kierowca, który jechał ukradzionym samochodem, usłyszał 13 zarzutów.

Data publikacji 29.11.2021

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali pijanego kierowcę, który jechał ukradzionym samochodem. Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wrzeszcza, którzy zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie podejrzanemu kolejnych zrzutów. 45-latek z Gdańska odpowie między innymi za włamania i kradzieże, podczas których jego łupem padły przedmioty warte ponad 35 tys. zł. Decyzją sądu podejrzany trafiał do na najbliższe miesiące do aresztu.

W minionym tygodniu we Wrzeszczu gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zauważyli, jak pod jeden z lokali z dużą prędkością podjechał volkswagen transporter. Dodatkowo kierowca bardzo gwałtownie zahamował, zatrzymując samochód tuż przed ścianą budynku. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, a podczas legitymowania kierowcy, wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzaniu samochodu, którym kierował 45-letni gdańszczanin, okazało się, że pochodzi z przestępstwa i został ukradziony na początku listopada we Wrzeszczu. Samochód miał zamontowane, ukradzione z innego samochodu tablice rejestracyjne, a w przedziale ładunkowym funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli dwa ukradzione rowery. W trakcie czynności mężczyzna był agresywny i znieważył interweniujących policjantów. Pijany 45-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu, którzy zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie podejrzanemu kolejnych zarzutów za przestępstwa popełnione we wrześniu oraz listopadzie 2021 roku. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów i odpowie m.in. za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów, ale również za popełnienie 5 kradzieży z włamaniem oraz sześciu kradzieży. W trakcie przestępczego procederu łupem złodzieja padł samochód marki volkswagen oraz 11 rowerów o łącznej wartości ponad 35 tysięcy złotych. Po przesłuchaniu w prokuraturze podejrzany został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więźnia, za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia do 2 lat, a za znieważenie policjantów grozi rok więzienia.

  • policjant wprowadza do radiowozu zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony