Wiadomości

73-latek próbował włamać się do bankomatu

Data publikacji 29.11.2021

Sopoccy policjanci zatrzymali 73-letniego sprawcę, który przy pomocy szpachli malarskiej próbował włamać się do bankomatu. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli też łom, przecinak, klucz płaski i plastikowy element bankomatu. W piątek sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu około godziny 23.00 policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie o tym, że pewien mężczyzna próbował włamać się do bankomatu znajdującego się wewnątrz jednego z budynków. Policjanci patrolówki od razu pojechali na miejsce i tam zauważyli pracownika ochrony. Mężczyzna przekazał im, że starszy pan z przedmiotem przypominającym skrobaczkę do szyb majstrował w bankomacie. Świadek spłoszył go i wyprosił z budynku, ale gdy tylko zauważył, że bankomat ma uszkodzoną szufladkę, od razu wezwał stróżów prawa.

Interweniujący policjanci mając rysopis od razu zaczęli szukać sprawcy i po chwili zatrzymali go na pobliskiej ulicy. Sprawcą okazał się 73-letni mieszkaniec Sopotu. Mężczyzna oświadczył im, że był przy bankomacie bo chciał wypłacić pieniądze, ale zaprzeczył, by chciał się do niego włamać. Policjanci nie dali wiary jego słowom i w reklamówce, którą miał przy sobie, znaleźli szpachlę malarską, łom, przecinak, klucz płaski, a także klapę od bankomatu. Przedmioty zostały zabezpieczone, a 73-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili czynności i zebrali dowody. Na ich podstawie funkcjonariusze w piątek ogłosili 73-latkowi zarzut usiłowania włamania do bankomatu i kradzieży pieniędzy. Ponadto śledczy zabezpieczyli na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie 2 tys. zł, które 73-latek miał przy sobie.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem to przestępstwo, za które sprawcy grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant stoi z zatrzymanym w PDOZ
Powrót na górę strony