Wiadomości

Zatrzymani sprawcy rozboju trafili do aresztu.

Data publikacji 23.11.2021

Kryminalni z Przymorza i komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 24 lat. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przewrócili pokrzywdzonego, uderzyli go metalowym przedmiotem i ukradli mu torbę, w której miał laptop i pieniądze. Napastnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty za rozbój, a sąd podjął decyzję, że zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Podejrzanym za rozbój grozi 12 lat więzienia.

14 listopada po południu policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w parku przy ul. Tysiąclecia. Dwaj nieznani sprawcy zaatakowali 32-latka z Gdańska. Jeden z napastników przewrócił mężczyznę i ukradł pokrzywdzonemu torbę, w której miał laptop oraz pieniądze w kwocie 800 złotych. Drugi ze sprawców metalowym przedmiotem uderzył pokrzywdzonego w nogi, ręce i żebra.

Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce zdarzenia i dokładnie sprawdzili ten rejon. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy monitoring, zdobyli i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji. Dzięki pracy kryminalnych z Przymorza w czwartek w jednym z mieszkań we Wrzeszczu został zatrzymany pierwszy ze sprawców tego przestępstwa – 45-latek z Gdańska. Dzień później na jednej z ulic Jasienia kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 24-letniego gdańszczanina - drugiego z napastników. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Podczas czynności w tej sprawie kryminalni w samochodzie jednego ze sprawców znaleźli i zabezpieczyli torbę od skradzionego laptopa. .

Podejrzani o rozbój zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty karne. Decyzją sądu obaj sprawcy zostali też aresztowani na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony