Wiadomości

Policjanci odnaleźli pozbawioną wolności 18-letnią dziewczynę

Data publikacji 12.11.2021

W środę przed północą policjanci odnaleźli 18-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, która tego samego dnia została pozbawiona wolności. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie dwie osoby- 22-letniego byłego chłopaka 18-latki oraz jego 21-letnią koleżankę. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności człowieka. Ponadto 22-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdem mechanicznym po cofnięciu uprawnień. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym pozbawieniu wolności dziewczyny z Łapalic, która została wciągnięta do bmw przez dwie osoby. Mundurowi zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania 18-latki. Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania osób. Tego samego dnia w środę w Mściszewicach przed północą policjanci zatrzymali trzy poszukiwane osoby- 18-letnią pozbawioną wolności dziewczynę oraz jej 22-letniego byłego chłopaka wraz z jego 21-letnią koleżanką.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę wraz z jego znajomą oraz przewieźli do Komendy w Kartuzach gdzie zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Z ustaleń wynika, że powodem zaciągnięcia dziewczyny siłą do pojazdu oraz pozbawienia jej wolności był zawód miłosny. Osoby zostały przesłuchane oraz przedstawiono im zarzut pozbawienia człowieka wolności. Ponadto 22-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli oraz prowadzenie pojazdem mechanicznym po cofnięciu uprawnień. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanych
  • policjanci prowadzą zatrzymanych
Powrót na górę strony