Wiadomości

20-latek spowodował kolizję i próbował uniknąć odpowiedzialności. Dzisiaj usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Data publikacji 12.11.2021

Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali 20-latka, który znajdując się pod wpływem alkoholu kierował audi wbrew zakazowi sądowemu i spowodował kolizję drogową. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany, celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej w Prokowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca audi w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia i schował się w pobliskim domu, gdzie w jednym z pomieszczeń nakrył się kocem. Mundurowi szybko ustalili kryjówkę mężczyzny i zatrzymali go. Badanie alkomatem wykazało, że 20-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna kierował samochodem wbrew zakazowi sądowemu oraz był poszukiwany w celu odbycia 3 miesięcznej kary pozbawienia wolności.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz wbrew zakazowi sądowemu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Po ogłoszeniu zarzutów został przewieziony do aresztu śledczego.

  • policjant stoi za zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony