Wiadomości

Kierowali w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Jeden z nich spowodował kolizję. Żaden nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Data publikacji 21.10.2021

Odpowiedzialności karnej nie unikną zatrzymani w ciągu dwóch ostatnich dni przez lęborskich policjantów kierowcy, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. Jeden z nich, mając w organizmie prawie promil alkoholu doprowadził do kolizji z innym samochodem, drugi, pijany podjechał pod sklep, żeby dokupić wódkę.

We wtorek po południu policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji, do jakiej doszło w gminie Cewice, gdzie zderzyły się ze sobą dwa samochody. Jak się okazało, kierujący suzuki 57-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy golfa. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń, ale policjanci wyczuli od kierowcy suzuki alkohol. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 57-latka i wkrótce przedstawią mu zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji.

Kolejny kierowca podejrzewany o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości został zatrzymany tego samego dnia w Mostach (gm. Nowa Wieś Lęborska). Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wcześniej pijany 36-latek podjechał passatem do sklepu, gdzie dokupił sobie wódkę. Jak się też okazało, jechał pomimo cofniętych uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Oprócz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie też za to przestępstwo. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata.

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszy też zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z patrolówki 57-latek, który prowadził fiata po lęborskich ulicach. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. On również stracił prawo jazdy.

Natomiast wczoraj przed południem w Krępie Kaszubskiej policjanci ujawnili, że 27-latek kierujący oplem ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Podkreślamy, że osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie.

  • emblemat lęborskiej komendy
Powrót na górę strony