Wiadomości

Szkolenie pomorskich „wodniaków”

Data publikacji 21.10.2021

W dniach 18 i 19 października 2021 roku policjanci pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych podnosili swoje umiejętności z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym porze nocnej. Nabyte doświadczenie policjanci będą mogli wykorzystać w czasie pełnienia trudnej służby na wodach i terenach przywodnych.

W dniach 18 i 19 października 2021 roku funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z policjantami z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku przeprowadzili szkolenie z zakresu umiejętności prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym porze nocnej. W doskonaleniu brało udział 18 policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku oraz 8 policjantów z nieetatowych sezonowych ogniw wodnych województwa pomorskiego.

Zajęcia teoretyczne prowadzone były przez doświadczonego instruktora motorowodnego z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku asp. Łukasza Malinowskiego. Natomiast zajęcia praktyczne na wodzie dodatkowo prowadził podkom. Karol Michalski z Komisariatu Wodnego oraz podinsp. Tomasz Guss i mł. asp. Maciej Wąsicki z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku.

Szkolenie zostało przeprowadzone na wodach kanałów portowych oraz Zatoce Gdańskiej z wykorzystaniem 3 łodzi służbowych. Celem przedsięwzięcia było podniesienie umiejętności poruszania się łodzią oraz wykorzystania zasad nawigacji, czytania locji w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym  w porze nocnej przez policjantów pełniących służbę na wodzie.

Nabyte przez funkcjonariuszy umiejętności w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych naszego województwa. Całość przedsięwzięcia odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

  • łodzie policyjnych wodniaków
  • łodzie policyjnych wodniaków
  • łodzie policyjnych wodniaków
Powrót na górę strony