Wiadomości

Potrącenie w Gościcinie w rejonie przejścia dla pieszych

Data publikacji 20.10.2021

Wczoraj rano policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego, do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca samochodu renault prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, przechodzącemu przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranny pieszy z ostał przetransportowany do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Policjanci wczoraj rano otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej nr 6. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 46-letni kierowca samochodu renault clio, jadąc w kierunku Lęborka, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń ciała 59-letni pieszy został przetransportowany do szpitala.

Kierowca samochodu został sprawdzony alko-testem, był trzeźwy. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy będą dokładnie wyjaśniali wszelkie okoliczności zdarzenia. ‘

Policjanci przypominają i apelują do kierujących:

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

· zachować szczególną ostrożność,

· zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych

  • policjanci podczas pracy przy zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego
  • policjanci podczas pracy przy zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego
  • policjanci podczas pracy przy zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego
Powrót na górę strony