Wiadomości

Przewoził pasażerów na „pace”. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 18.10.2021

500 złotych mandatu, 5 punktów karnych i utrata prawa jazdy na trzy miesiące, to kara jaką nałożyli lęborscy policjanci na 66-latka, który przewoził pięć osób w przestrzeni ładunkowej dostawczego peugeota. Pasażerowie siedzieli na…paletach.

W sobotę około godziny 15:00 policjanci z lęborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego peugeota. Mundurowi sprawdzili przestrzeń ładunkową tego samochodu i odkryli, że na „pace”, zamiast towaru, do przewozu którego przystosowany jest pojazd, przewożeni są ludzie. Pięciu pasażerów jechało peugeotem siedząc na…paletach.

Za przewóz osób pojazdem nieprzystosowanym do tego celu i ponad stan wskazany w dowodzie rejestracyjnym, policjanci nałożyli na 66-letniego kierowcę mandat karny w wysokości 500 zł, 5 punktów karnych i zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że przewożenie osób pojazdem, który nie odpowiada wymaganym do tego celu warunkom technicznym, może w przypadku choćby z pozoru niegroźnej kolizji, skutkować poważnymi obrażeniami u pasażerów. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym.

  • pasażerowie siedzą w pojeździe na paletach
  • pasażerowie siedzą w pojeździe na paletach
Powrót na górę strony