Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 12.10.2021

Bytowscy policjanci zatrzymali 40-latka w związku z usiłowaniem zabójstwa swojego brata. Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 20 w gminie Czarna Dąbrówka. Sprawca po kłótni z bratem zaczął go dusić oraz kilkukrotnie ugodził go nożem w okolicę szyi, oraz biodra. Zatrzymanemu za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę po godzinie 20 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w gminie Czarna Dąbrówka 40-latek ugodził nożem swojego brata. Mundurowi, którzy natychmiast zostali skierowani na miejsce interwencji, ustalili, że sprawca uderzał po całym ciele swojego brata, dusił go, a następnie kilkukrotnie ugodził go nożem w okolicę szyi oraz biodra. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł z domu. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 40-latka, w których zaangażowany był m.in. policyjny pies tropiący. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany w lesie. Miał w organizmie ponad promil alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Ranny 45-latek został przewieziony do szpitala. Śledczy na miejscu wykonali szczegółowe oględziny, dokumentację zdjęciową oraz przesłuchali osoby.

Mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy najprawdopodobniej zarzut usiłowania zabójstwa, za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony