Wiadomości

Zatrzymany złodziej miał ponad 4 lata do odsiadki

Data publikacji 29.09.2021

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 34-letniego recydywistę, który ma na swoim koncie szereg kradzieży z włamaniem. Dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia ponad czterech lat kary więzienia. Sprawca usłyszał pięć zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Działał w tzw. recydywie i teraz grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do automatów z zabawkami. Sprawca zniszczył urządzenia i ukradł z nich pieniądze. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 6 tys. zł. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Sprawą zajęli się kryminalni ze Śródmieścia, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje. Policjanci zabezpieczyli oraz przeanalizowali monitoringi, przeprowadzili także wiele rozmów z osobami, które miały informacje na temat zdarzenia. Podczas swojej pracy kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. Szybko okazało się, że sprawca kradzieży z włamaniem do automatów jest poszukiwany i może się ukrywać.

Policjanci zaczęli sprawdzać różne miejsca. Na początku tygodnia, podczas kontroli jednego z adresów na Olszynce, kryminalni zatrzymali 34-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o kradzież z włamaniem do automatów. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary 4 lat i 5 miesięcy więzienia za wcześniejsze kradzieże. Podczas pracy nad sprawą włamań do automatów, kryminalni ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie kilka innych przestępstw m.in. kradzieże z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych oraz włamanie do kontenera budowlanego. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, kilkaset metrów przewodów elektrycznych,  narzędzia budowlane oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na kilkadziesiąt tys. zł.

Wczoraj 34-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy i teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia, za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa w ramach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć kare o połowę.

  • policjant w kamizelce odblaskowej siedzi za biurkiem i przesłuchuje podejrzanego,przed nim siedzi zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony